Resultat 2019

Untitled Document

Untitled DocumentUntitled Document

Slutesultatet beräknas på de 4 bästa av 6 deltävlingar.

För att se fullständigt resultat på enskilda rundor, tryck på datumet!

Plac.
Deltagare
19/8
2/9
16/9
Antal
Totalt
 
 
 
 
 
 
 
ronder
4 bästa
1Johnny Andersson3334383105
2Antonio Gonzalez Cabrera3531363102
3Ronald Gaines3231383101
4Torbjörn Hildorsson313036397
5Lars Adolfsson342734395
6Christer Höglund223933394
7Börje Persson312537393
8Torsten Pettersson322931392
T9Henry Jacobsson292434387
T9Jörgen Olsson242934387
T9Göran Jansson302928387
D12Alf Jägare292037386
D12Sören Blomquist272336386
D12Göran Garbergs322331386
15Monica Hammarberg282430382
16Tommy Lindh252729381
D17Reine Sjödin232729379
D17Ingelie Jonsson252727379
D17Lars Sunnås292624379
D20Anders Andersson242727378
D20Torbjörn Engkvist302127378
22Kenneth Turban282326377
D23Ronny Jansson252229376
D23Stefan Ullman242527376
D25Kjell Andersson192432375
D25Tomas Larsson271929375
D27Lena Engkvist261830374
D27Jan-Åke Carlsson262127374
29Anna-Lisa Purra192727373
Den fullständiga resultatlistan (Order of Merit) från tävlingarna hittar du här>>
Observera att en viss avvikelse förekommer i OoM-listan, eftersom där medtas även resultat från deltagare utan EGA Tävlingshandicap (ETH).


 

Dagens Lunch Söderby

 

Golfveckan 2019


870
1123
1127
1184