Resultat 2019

Untitled Document

Untitled DocumentUntitled Document

Slutresultatet beräknas på de 4 bästa av 6 deltävlingar.

För att se fullständigt resultat på enskilda deltävlingarna, tryck på datumet!

Plac.
Deltagare
Antal
Totalt
 

 
 
 
 
 
 
ronder
4 bästa
1Olle Wester36334036295145
2Lars Adolfsson34273438375143
3Antonio Gonzalez Cabrera3531363630346141
4Ronald Gaines3231383138326140
5Johnny Andersson3334383034316139
6Christer Höglund2239332329316132
7Lennart Olsson36292736295130
8Alf Jägare2920372632316129
9Monica Hammarberg2824302940296128
10Torbjörn Hildorsson3130362429266126
D11Håkan Johansson26323233285125
D11Rune Johansson343532244125
13Reine Sjödin2327293327346123
D14Henry Jacobsson29243431285122
D14Robert Holmgren26293431285122
D16Börje Persson31253727265121
D16Jörgen Olsson2429343028236121
18Torbjörn Andersson26293035185120
D19Sören Blomquist2723362728286119
D19Åsa-Britt Freidenfelt26362427305119
21Tomas Larsson2719292636256118
22Stefan Ullman2425273031276115
23Per-Olov Molin32282529255114
24Kenneth Turban2823261831286113
D25Göran Garbergs32233125245112
D25Ronny Jansson2522292434166112
D25Torsten Pettersson322931204112
D28Björn Landqvist1623292631256111
D28Jan Johansson1726292032246111
30Tommy Lindh25272926285110
31Kjell Andersson1924322128256109
D32Göran Jansson30292816215108
D32Torbjörn Engkvist3021272213296108
34Anders Andersson2427272224296107
35Lena Engkvist2618302228186106
36Lars-Gunnar Bodin22232234265105
D37Christer Söderlind321921324104
D37Christina Holmgren31191722325104
D39Anders Lindelöf212931214102
D39Lars Sunnås29262420235102
D41Birgitta Johansson202334244101
D41Ingelie Jonsson25272722225101
D43Jan-Åke Carlsson2621271624236100
D43Rolf Hedlund322033154100
45Mats Broberg3224232017599
46Jan Nyberg182720202427698
47Owe Wahlström2425232424597
48Anna-Lisa Purra1927271322595
49Leif G Larsson1525143617593
50Anders Wenngren303425389
51Ann Rehnström18271522482
52Britta Rollison25122814479
53Sven Nordin22141725478
54Per-Olof Lindh1717152616576
55Hedvig Kampe292323375
56Peter Strömberg2827255
57Roland Edvinsson2227249
58Lennart Freidenfelt19179345
D59Bo Leo34134
D59Erikke Essen-Eggen  von2212234
Den slutliga resultatlistan (Order of Merit) från tävlingarna hittar du här>>
Observera att en viss avvikelse förekommer i OoM-listan, eftersom där medtas även resultat från deltagare som inte har, eller tidigare under säsongen inte haft, EGA Tävlingshandicap (ETH).


870
1123
1127
1184