Resultat 2019

Resultatet är beräknat på de fyra bästa av 6 deltävlingar.

Untitled DocumentUntitled DocumentUntitled DocumentUntitled DocumentUntitled DocumentUntitled Document

Resultatlista OM-touren Slag, klass A

För att se fullständigt resultat på enskilda rundor, tryck på datumet!
Plac.
Deltagare
12/8
26/8
9/9
Antal
Nettoslag
 
 
 
 
 
 
 
ronder
4 bästa
1Anders Berlin8077773234
2Sone Käll7877803235
3Leif Schelin8373803236
4Anders Nordlindh7781793237
5Bengt Åström8078813239
6Lars Brunn7785783240
7Göte Persson8370883241
8Bengt Persson8285753242
9Claes Hallström8178833242
10Leif Larsson8773823242
11Else Jacobsson8480793243
12Hans Ek8575843244
13Jan-Erik Källman8473873244
14Mats Westerlund8084813245
15Sture Frank8580803245
16Ulf Sjölund8287783247
17Karin Sahlström8877833248
18Per-Gunnar Karlsson8581833249
19Elisabeth Stubbendorff9080813251
20Stefan Ericson8278923252
21Lars Blomqvist9278843254
22Bo Bengtsson8880893257
23Owe Sandqvist8870993257
24Christer Nyberg9378883259
25Fumihide Sawada8684893259
26Peter Annell8988853262
27Ove Eriksson9481933268
28Margareta Annell9778963271
29Sven-Erik Kohlin9981923272


Resultatlista OM-touren Slag, klass B

För att se fullständigt resultat på enskilda rundor, tryck på datumet!
Plac.
Deltagare
12/8
26/8
9/9
Antal
Nettoslag
 
 
 
 
 
 
 
ronder
4 bästa
1Lars Lundqvist7276833231
2Bo Schotte8573753233
3Isa Lindblad8169833233
4Kerstin Bjurhall7875803233
5Anders Lindblad8375783236
6Kristin Grönlund8071893240
7Staffan Persson8376813240
8Olov Hertz8573843242
9Göte Johansson8485753244
10Georg Söderman8774843245
11Arne Eriksson8081853246
12Ulf Norlling8672883246
13Lena Lundquist8673893248
14Margita Pettersson8081873248
15Birger Axelsson8283863251
16Lamool Wallén8982803251
17Torbjörn Alm8881843253
18Lennart Wedin8880883256
19Barbro Rischter8881893258
20Monica Arvidsson9287843263
21Doris Trotzig8386953264
22Ingmar Alm8689903265
23Lars-Olov Olsson9587843266
24Barbro Knutsson9190863267
25Leif Blomqvist9281983271
26Olle Frohm89851043278
27Hans-Olov Selhammer9983973279


 

Dagens Lunch Söderby

 

Golfveckan 2019


870
1123
1128
1185